zdjęcie

Inne

Znajdą tu państwo produkty różnorodne. Będą nimi zioła, miody, dżemy, musztardy i wiele innych. Zasada jest jednak ta sama: znalazły się one w naszej ofercie, bo czymś nas urzekły. Mamy nadzieje, że przynajmniej niektóre z nich również Państwu przypadną do gustu.

 

Dżemy i konfitury BIO

Dżemy i konfitury BIO

Na Sycylii bywamy dość często. Z pewnością jest coś niezwykłego w tej wyspie. Z jednej strony przyprawiające o ból głowy życie jej mieszkańców, np. w hałaśliwej Katanii, z drugiej zaś spokój i majestat bujnej natury. Opływające wyspę morze i górująca nad nią Etna stanowią kojący kontrapunkt dla wibrujących sycylijskich miasteczek. Azienda San Mateo, gdzie produkowane są nasze dżemiki (i również niektóre miody) znajduje się u podnóża Etny. Wulkaniczna gleba i wspaniały klimat sprawiają, że owoce i warzywa wręcz uwielbiają tam rosnąć. San Mateo to niewielka firma rodzinna, której produkty niewielu ma szansę spróbować. Tak jak ilości tu produkowane są ograniczone, tak smaki niemal nieskończone. My wybraliśmy dla Państwa kilka z tych słodkich arcydzieł, do których nie tylko nasze dzieci ale również i my mamy wielką słabość. Wszystkie nasze konfitury są w 100% BIO naturalne, wyprodukowane jedynie z owoców, bez dodatku cukru, słodzone sokiem z winogron.
 
Przejdź do sklepu - dżemy i konfitury
 
 
MIODY
 
 

Miody

W moim przypadku przyjemność ze smakowania różnych miodów z powodzeniem przyrównać można do tej, którą daje nam degustacja i odkrywanie czerwonego wina. Czuję, że nasza firma jest dopiero na początku drogi do „piwniczki“ pełnej miodów. Niemniej jednak już teraz możemy pochwalić się kilkoma okazami. Nasz grecki miód jodłowy „Vanilla“ to pychota i unikat wśród miodów. Podobnie zresztą, jak pochodzący również z Grecji miód dębowy.
 
Wielkie dzięki, pszczółki!
 
Przejdź do sklepu - miody
 
 
 
Przetwory z pomidorów
 

Przetwory z pomidorów

Kiedy pytamy swoje dzieci, co chcą na obiad, odpowiedź prawie zawsze jest taka sama: “makaron z sosem pomidorowym“. Ok, czas więc na pomidory, oczywiście tylko te z Włoch i Grecji... Przewaga wszystkich naszych pomidorów polega na tym, że są pyszne same w sobie i nie potrzebują właściwie już żadnych przypraw. Do ich produkcji bowiem używane są warzywa najlepszej jakości, w pełni dojrzałe o idealnej równowadze słodyczy i kwasowości. Są wspaniałe zarówno jako przystawka na zimno, materiał do zup, czy sosów. A oprócz pomidorów? Wiele wspaniałych przetworów warzywnych od wiarygodnych dostawców. Karczochy i kapary z Italii, bakłażany i papryka z Grecji. Wszystko wyprodukowane w tradycyjny sposób, bez konserwantów i jakichkolwiek ulepszaczy.
 
 
Dzikie zioła z Krety i Peloponezu
 Przejdź do sklepu - przetwory z pomidorów
 
 
 
 

Dzikie zioła z Krety i Peloponezu

Greckie zioła mają znakomitą renomę. Nasze zioła pochodzą z Peloponezu oraz Krety. Wyróżnia je to, że są dzikie. To wielka rzadkość. Takie zioła można kupić jedynie na greckich targowiskach. Od dziś także w Polsce. Ich jakość, moc i aromat są nieporównywalne z ziołami uprawianymi na potrzeby masowej produkcji. Przy ich stosowaniu pamiętajcie Państwo, że są one naprawdę mocne, a co za tym idzie również bardzo wydajne.
 
 
Musztardy i octy
 
 
 

 

Musztardy i octy

Nasze musztardy i octy winne pochodzą również z Peloponezu. Rodzina Papadimitriou produkuje je od roku 1939 używając swych tradycyjnych receptur. Dziś zdobywają uznanie na całym świecie potwierdzone licznymi nagrodami na międzynarodowych targach (SIAL w Paryżu czy IFE w Londynie).
 
Przejdź do sklepu - musztardy i octya