zdjęcie

Kawa

Le Piantagioni del Caffe – najwyższej jakości kawa z różnych zakątków świata, certyfikowana, pochodząca z pojedynczych plantacji (single estate).

Prace na plantacji kawy

Kiedy spożywamy takie produkty jak kawa, nie myślimy zazwyczaj, jak długą drogę przeszły one, aby znaleźć się w naszej India - Fairlands estate - cleaning berries-001kuchni, czy w przypadku kawy właśnie, w naszej filiżance. Wszystko zaczyna się gdzieś daleko, poza naszym zasięgiem – na krańcach świata właściwie. To, z kolei, stanowi wyzwanie dla tych, którzy pragną by to, co pijemy i co stało się tak ważną częścią naszej kultury, było najwyższej jakości i pochodziło z najlepszych źródeł.

Le Piantagioni del Caffe – rodzinna włoska firma od wielu lat z pasją poszukuje najlepszych plantacji kawy w różnych zakątkach świata. Firma wybrała drogę, którą podąża już świat wina ze swoimi oznaczeniami DOC czy AOC (francuskie Apellation d’Origine Controle), określającymi ściśle region, jak i metody produkcji wina. Podobnie więc Le Piantagioni del Caffe oferuje kawę, której zarówno pochodzenie, jak i sposób produkcji są ściśle kontrolowane.

 

Każda plantacja posiada swoją charakterystykę, która jest określana przez: lokalizację, botaniczną różnorodność, klimat, proces selekcjonowania zbiorów, suszenie, a także czynniki kulturowe. Dodajmy do tego tajniki prażenia i przygotowania ziaren, a otrzymamy kawę o własnej tożsamości, wyselekcjonowaną tak, by odpowiadać indywidualnym preferencjom. Każda propozycja firmy Le Piantagioni del Caffe – od produktu przez jego opakowanie, aż po sugerowany sposób przyrządzania – ma na celu wyłącznie podkreślenie wyjątkowego aromatu i smaku różnego rodzaju kawy. Wszystkie informacje potrzebne, aby wybrać właściwy rodzaj kawy, podano na opakowaniu. Etykieta wyraźnie wskazuje skąd pochodzi produkt, a także opisuje jego smak i aromat. Aby ułatwić wybór zależnie od gustu, pory dnia i stosowanego sposobu przyrządzania, różne rodzaje kawy pogrupowano w cztery linie organoleptyczne o odmiennych kolorach etykiet.

Prace na plantacjach kawy

 

CSC, czyli gwarantowana jakość! Le Piantagioni del Caffe jest członkiem prestiżowego stowarzyszenia CSC Italy (Certified Cpeciality Coffe Association). 

CSC to stowarzyszenie około tuzina palarni kawy z całego świata, które w oparciu o posiadane doświadczenie i pasję promują kulturę opartą na kawie klasy premium i pragną uświadomić społeczeństwu, że picie kawy to nie tylko zwykły nawyk, lecz również wybór jakości. CSC nie zajmuje się handlem lecz organizuje i prowadzi niezbędne kontrole od miejsca pochodzenia kawy, aż po zakłady jej palenia, dzięki czemu kawy klasy „speciality“ mają gwarantowaną jakość. W tym celu CSC wdrożyło szereg procedur obejmujących wszystkie etapy cyklu produkcji, począwszy od identyfikacji plantacji posiadających określone warunki, a skończywszy na badaniach prowadzonych przez swoich członków w palarniach kawy. Każda nasza kawa Le Piantagioni del Caffe jest oznaczona etykietą z holograficznym numerem CSC.

Przejdź do sklepu

Nasze kawy